چراغ سقفی

چراغ سقفی روکار – راهنما

چراغ سقفی مدرن شما را همواره بروز نگه می دارد.

با چراغ‌های سقفی مدرن و مینیمالیستی، پیشتاز در مد و تکنولوژی باقی بمانید – روکش‌های شیک، سایه های باریک و لامپ‌های LED کارآمد، این وسایل را برای دکوراسیون مدرن ضروری می‌سازد. برای مشاهده ی نحوه ی خرید چراغ مدرن کلیک کنید.

چراغ سقفی

چراغ سقفی می تواند ظاهر خانه شما را تغییر دهد.

 راه‌های زیادی برای اضافه کردن چراغ‌های سقفی به خانه‌تان وجود دارد که متناسب با ظاهری که می‌خواهید باشند.

 ما طیف گسترده ای از نورپردازی سقفی و ادوات آن را در گالری میرولوکس موجود کرده ایم، از چراغ های سقفی لوکس، مانند لوستر، تا چراغ های مدرن.اگر به دنبال چیزی سنتی هستید، یک چراغ سقفی مانند چراغ سقفی طلایی یا چراغ سقفی برنجی را در نظر بگیرید که می توانید در مجموعه ما پیدا کنید. چراغ های سنتی را در خانه خود قرار دهید تا سبک موجود خود را تازه کنید یا ظاهری جدید ایجاد کنید.

چراغ های سقفی به عنوان یک منبع نور عمومی

هنگام انتخاب چراغ سقفی، اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهید این است که برای چه چیزی استفاده می شود.

به عنوان یک منبع نور عمومی، چراغ آویز نیمه فلاش یا لوستر واقع در نزدیکی مرکز اتاق می تواند انتخاب خوبی باشد. 

اگر می خواهید بخشی از دکوراسیون خود را برجسته کنید، یک مسیر سقفی نور با نورافکن ایده ی جذابی است.

 اگر به دنبال نورپردازی فضای کاری مانند میز یا جزیره آشپزخانه هستید، چراغ سقفی روکار را در نظر بگیرید که در بالای محل کار قرار بگیرد.

چراغ سقفی

نور سقفی فضای بهینه اتاق را ایجاد می کند

چراغ سقفی یکی از مهمترین منابع نور در هر خانه است. روشنایی  پایه را فراهم می کند و آن را به طور مساوی در سراسر اتاق توزیع می کند. همچنین می توان از آن در هر اتاقی استفاده کرد – چه اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، آشپزخانه یا اتاق خواب. ما برای انتخاب نور سقفی شما گزینه های بسیار متنوعی داریم – از نورهای کلاسیک، تخت، نیم دایره تا نورافکن های سقفی منحصر به فرد و مدرن یا چراغ های آویز و ریلی یا والواشرها.

چراغ سقفی روکار

با استفاده از چراغ‌های دیمردار ما، نوری برای هر سلیقه داشته باشید

چراغ های سقفی معمولاً به عنوان روشنایی اصلی در هر اتاق استفاده می شود. با این حال، آیا می توانید نور سقف خود را متناسب با هر روحیه خود سفارشی کنید؟ چراغ‌های dimmable به شما کمک می‌کنند تا طیف روشنایی کامل را برای هر موقعیتی با کنترلر ایجاد کنید.

روشنایی حمام

رطوبت و آب زیادی در حمام شما وجود دارد که باید هنگام فکر کردن به وسایل الکترونیکی و روشنایی به آن توجه کرد. بنابر این روشنایی برای این گونه فضاها باید ایمن و قابل اعتماد باشد. چراغ های روکار ما از نظر قانونی ملزم به ارائه درجاتی از محافظت در برابر نفوذ هستند. این بدان معنی است که آنها به خوبی در برابر رطوبت یا گرد و غبار محافظت می شوند.

کلاس حفاظت IP

کد IP (International Protection Code) درجه حفاظت را نشان می دهد. این کد از دو شماره کد “IP XX” تشکیل شده و از IP20 تا IP68 را شامل می شود. همه محصولات روشنایی ما حداقل با IP20 محافظت می شوند.

لازم به یادآوری است که هر چه درجه حفاظت بالاتر باشد، نفوذ ذرات به چراغ دشوارتر است. شما معمولا برای روشنایی داخلی خود به IP20 نیاز دارید. اگر می خواهید در حمام یا نزدیک منابع آب ایمنی ایجاد کنید، حداقل IP44 را توصیه می کنیم.

چراغ سقفی روکار

انواع چراغ سقفی

چراغ های سقفی فلاش ( روکار ) چیست؟

چراغ های فلاش یا چراغ سقفی روکار به هر چراغی گفته می شود که پایه و اجزای روشنایی آن به صورت همسطح یا مستقیم روی سقف و بدون هیچ شکاف یا فاصله نصب می شوند. یک سبک رایج در میان این مدل ها، نور گنبدی شکل است. مانند چراغ سقفی روکار مدل خطی میران .

چراغ های سقفی توکار چیست؟

چراغ های توکار چراغ هایی هستند که در داخل سقف در یک واحد مسکونی نصب می شوند که گاهی به آن قوطی می گویند. واحد مسکونی در بالای خط سقف با یک تریم قابل مشاهده نصب می شود که همسطح سقف است و ممکن است تزئینی باشد. نور لامپ به طور مستقیم به سمت پایین می تابد. چراغ های توکار به عنوان چراغ های قوطی و چراغ های دانلایت نیز شناخته می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی انتخاب چراغ سقفی توکار کلیک کنید.

چراغ های سقفی آویز چیست؟

آویزها در طرح های تزئینی و پرداخت های مختلف موجود هستند. آویزها دارای یک منبع نور با یک یا چند لامپ هستند و مانند لوستر آویزان می شوند تا ظاهری قابل توجه داشته باشند. بنابراین، اگر به دنبال جذابیت بصری هستید، مطمئن شوید که نورها با تم و دکوراسیون اتاق مطابقت دارند. آیا عملکرد برای شما در اولویت است؟ پس آویزهایی با طرح های ساده مانند چراغ های خطی میران مدل آویز در فضاهای اداری یا تجاری و مال ها مناسب است.

روشی دیگر این است که با آویزهای معکوس که نور آنها به سمت بالا به سقف می تابد محیط را نورپردازی کنید. آنها معمولاً روی جزایر آشپزخانه آویزان می شوند اما می توانند فضای آرامش بخشی را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن ایجاد کنند.

 همچنین میتوانید نور با جهت عادی و به سمت پایین را برای فضای کاری آشپزخانه یا میز ناهارخوری خود به طور آویز ایجاد کنید.

ابعاد و اندازه چراغ مورد نیاز چقدر است ؟

ابتدا، بیایید اندازه مناسب نور را برای اندازه اتاق شما محاسبه کنیم. بسته به سلیقه شخصی شما می توانید این میزان را 10 درصد افزایش یا کاهش دهید.

چقدر نور در یک اتاق نیاز دارید؟

در سال های اخیر مهاجرت گسترده ای به لامپ های LED صورت گرفته است. آنها مقرون به صرفه تر هستند، زیرا برای تولید مقدار مشخصی نور خروجی به برق بسیار کمتری نیاز دارند. بنابراین دیگر نمی توان از وات به عنوان یک معیار قابل اعتماد برای میزان حجم نورخروجی از چراغ استفاده کرد.

لامپ های LED بر حسب لومن اندازه گیری می شوند و ما 250 لومن در هر متر مربع را توصیه می کنیم.

این میزان لومن می تواند در سراسر چراغ ها و لامپ ها پخش شود تا جلوه بهینه حاصل شود. همچنین به شما این امکان را می دهد که با انتخاب درجه گرمی رنگ نور برحسب کلوین، حال و هوای اتاق را تغییر دهید.

راهنمای سریع ما برای میزان لومن توصیه شده نسبت به اندازه اتاق شما:

لومن چراغ سقفی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا