نورپردازی لابی

نورپردازی لابی

مری بامبورو، رئیس انجمن بین‌المللی طراحان داخلی (IIDA) میشیگان، اظهار داشت: «لابی باید این پیام را بفرستد، خوش آمدید. خوشحالیم که اینجا هستید.” یکی از ویژگی های مهم یک لابی موثر، توانایی بازدیدکنندگان برای جهت دهی به ساختمان و حرکت آسان در فضا است. مهمانان باید احساس خوشامدگویی، گرمی، راحتی و جهت یابی داشته باشند. برای رسیدن به این هدف باید طراحی نورپردازی لابی به طور مناسب انجام شود.

هنگامی که مهمانان وارد لابی می شوند، متوجه لوسترهای زیبا، محیط گرم، ورود روان، کاغذ دیواری زیبا، مجسمه(ها) و نقاشی می شوند. آنها این چیزها را تحسین می کنند و در مورد آنها صحبت می کنند، اما بیشتر اوقات، چیزی که متوجه نمی شوند طراحی نورپردازی لابی در پشت همه آن است. نورپردازی لابی که به طور طبیعی در طراحی کلی ادغام می شود، برای لابی هتل ها و یا ساختمان های لوکس بسیار تاثیرگذار است.

یک فرمول برای روشنایی لابی هتل وجود ندارد. هر هتلی دارای طراحی معماری، دکوراسیون داخلی، مخاطب هدف و داستان برند منحصر به فرد خود است – طراحی نورپردازی لابی به همه این عوامل بستگی دارد. به طور کلی، هدف نهایی این است که مهمانان احساس گرما و استقبال کنند و آنها را در فضا راهنمایی کنیم.

برای خرید چراغ مناسب با کارشناسان ما تماس بگیرید …

برای مشاوره نورپردازی رایگان با ما در ارتباط باشید …

طراحی روشنایی لابی در فضای ورودی

ورودی لابی به طور معمول برای پاسخگویی به نیازهای روشنایی بصورت کاربردی طراحی میشود. با توجه به این حقیقت که لابی یک فضای انتقال برای عبور مهمانان از فضای خارج به فضاهای داخلی ساختمان است، منبع نور در سایبان بیرونی از لامپ های کم مصرف 4000 کلوین ساخته میشود، بنابراین تفاوت دمای رنگ بین نور داخلی و خارجی زیاد نیست که باعث می شود افراد هنگام ورود به لابی احساس راحتی کنند. قسمت داخلی پس از ورود به در می تواند دمای رنگ را تا حدود 2700 کلوین کاهش دهد که می تواند محیط نور داخلی را صمیمی تر، راحت تر و ایمن تر کند.

با نورپردازی لابی بیان خود را مشخص کنید

نور غیرمستقیم یا کاهش نور، درخشش گرم و ملایمی ایجاد می کند که می تواند فضای آرام تری ایجاد کند. برای ایجاد محیطی صمیمی و جذاب، سعی کنید از نور روشن چراغ‌های کف و رومیزی استفاده کنید که کنجکاوی مهمان های شما را برمی انگیزد.

هنگامی که طراحی روشنایی لابی خود را اجرا می کنید، حتماً روی جنبه های کاربردی نورپردازی لابی خود تمرکز کنید. یکی از مهم ترین عناصر لابی در هتلها به طور خاص، قسمت پذیرش است. نور مناسب در این فضا به مهمانان این امکان را می‌دهد تا به طور خودکار بفهمند که برای ورود به کجا باید مراجعه کنند. برای مشاوره ی نورپردازی در مورد لابی کلیک کنید. همچنین از این قسمت میتوانید محصولات نورپردازی متناسب با لابی یک مجموعه را مشاهده کنید.

محل نشستن

قسمت نشیمن جایی است که میهمانان می‌توانند در حین انتظار برای ورود، رسیدن تاکسی خود یا سایر مهمانان اقامت کنند. این منطقه از نورپردازی ملایم و آرامش بخش مانند چراغ های فرورفته و چراغ های رومیزی بهره میبرد.

استفاده از لایه های روشنایی در روشنایی لابی

با بررسی روش های مختلف نورپردازی لابی هر یک از این مناطق، متوجه می شوید که در لابی به طور کلی باید از نور لایه ای استفاده شود. در درجه اول، از روشنایی عمومی برای روشنایی اولیه کل فضا استفاده می شود. حتی ممکن است از نور محیطی برای تعیین مکان استفاده شود.

در این مرحله، با تمام فعالیت‌هایی که در هر قسمت از لابی انجام می‌شود، از نورپردازی برای عملکردهای خاص بعد از ورود استفاده می‌شود. در نهایت، روشنایی لابی هتل با نورپردازی برجسته و تزئینی ساخته میشود تا ظاهر زیبایی شناختی دلپذیری برای مهمانان ایجاد کند. لایه‌بندی موفقیت‌آمیز به ایجاد فضای گرم، زیبا و کاربردی کمک می‌کند تا مهمانان شما را راضی کند و آنها را به بازدیدکنندگان وفادار تبدیل کند.

دمای رنگ توضیح کلی برای رفع ابهام …

وقتی صحبت از دمای رنگ به میان می آید، محدوده 3000 تا 3500 کلوین برای لابی هتل ها و ورودی های اصلی توصیه می شود. این محدوده فضای گرمی را فراهم می کند که باعث می شود مهمانان احساس خوش آمدگویی و راحتی داشته باشند و به کارکنان اجازه می دهد وظایف مختلف را به خوبی انجام دهند. قسمت نشیمن ممکن است به رنگ روشن ملایم تری نیاز داشته باشد زیرا مهمانان از این قسمت عمدتاً برای انتظار استفاده می کنند. برای رسیدن به این هدف، توصیه می‌کنیم همان دمای کلوین 3000 کلوین را حفظ کنید و از یک لامپ کم نور استفاده کنید تا سطح نور را در طول روز تنظیم کنید.

نورپردازی لابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا