نورپردازی نما پارامتریک

نورپردازی نما – چراغ نمای ساختمان

نورپردازی نما و چراغ نمای ساختمان یکی از عوامل مهم معماری است که زیبایی پروژه را بیشتر می کند. تکنیک های مختلف نورپردازی نمای ساختمان را بهبود می بخشد.

به طور کلی نماها اضلاع روبروی ساختمان هستند. اگر دیدگاه معماری را در نظر بگیریم، نماها مهمترین عناصر طراحی بیرونی هستند. دلیل اهمیت این است که نماها طراحی کامل سازه را مشخص می کنند.

بازی با سایه ها

یک دیوار آجری هرگز 100% عمود نیست. به خصوص با سنگ های نما دست ساز شما اغلب قسمت های ناهموار ریز را خواهید دید. این نقش برجسته با نورپردازی نما برجسته می شود. هنگامی که یک لامپ را به موازات دیوار قرار دهید، یک بازی خلاقانه بین نور و سایه خواهید داشت. برای خرید چراغ نمای ساختمان کلیک کنید .

چراغ های دیواری

چراغ های دیواری معمولا در مرکز نما قرار می گیرند. دو نوع چراغ دیواری نما وجود دارد: از یک طرف چراغ هایی وجود دارد که نور را در یک جهت می تابانند و از طرف دیگر چراغ هایی هستند که با یک لامپ در بالا و پایین ارائه می شوند. هر دو برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند.

وال واشر

این لامپ روی سطح جلوه ایجاد می کند. می توان از آن برای فرو بردن نماها در نور استفاده کرد. مناطق تاریک بیرونی به چیزی متفاوت از گذشته تبدیل می شوند. لامپ LED نصب شده روی سطح به خوبی طراحی شده است، مانند یک شی ظاهر می شود ، سطح دیوار را با نور جارو زده و برای نورپردازی نما حداکثر اثر را به دست می آورد.

چراغ های دفنی

برخی از ساختمان ها نیاز به نور از پایه تا بالا دارند، بنابراین طراحان به چراغ های داخل زمین نیاز دارند. این چراغ ها به دلیل شدت نور بیشتر می توانند منطقه بزرگی را پوشش دهند، اما تنظیم زاویه نور مناسب نقش مهمی در نتیجه این پروژه های نورپردازی نما دارد.

طراحان می توانند یک چراغ با قدرت بالا یا چند چراغ کوچکتر برای ایجاد جلوه مشابه نصب کنند. بستگی به این دارد که شخص بخواهد طرح نهایی را چگونه ببیند.

چراغ دفنی

نورپردازی نما به صورت یکنواخت

نورپردازی یکنواخت به معنای پخش یکسان از شدت نور در سرتاسر نما است. این یک روش اساسی نورپردازی نما است و می تواند به ایجاد طرح های عالی حتی در سطوح بزرگ کمک کند.

نورافکن ها رایج ترین انتخاب برای طراحان برای نورپردازی نما یکنواخت ساختمان هستند زیرا نور متعادلی را در سراسر ساختمان می ریزند. با این وجود، می توان از هر طرح و سبک سبکی استفاده کرد تا زمانی که ساختار را به درستی برجسته کند.

محدوده اثر نور مستقیماً با شدت آن متناسب است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نور را در فاصله ای متناسب قرار دهید و نورهای جهت دار را با نورافکن در نظر بگیرید. چراغ های جهت دار به طراح اجازه می دهد تا ویژگی های خاص ساختمان را برجسته کند.

علاوه بر این، نورهای جهت دار کوچکتر و ضعیف تر از نورافکن هستند، اما همچنان برای طراحی های معماری ضروری هستند.

انتخاب پرتوهای باریک برای افزایش اثر و در عین حال اجتناب از آلودگی نوری مناسب است

نورپردازی نما

چراغ نمای ساختمان برای روشنایی محلی

نور محلی بر روی نقاط خاصی از ساختار نمای عمودی مانند ارتفاع، ستون ها یا صفحات ساختمان تمرکز می کند.

جالب اینجاست که این چراغ های نمای ساختمان بهره وری انرژی خوبی را نیز ارائه می دهند. طراحان همچنین می توانند انواع مختلف این چراغ ها را با هم ترکیب کرده و طرح های جمعی بهتری ایجاد کنند.

روشنایی پنهان در نورپردازی نمای ساختمان

روشنایی پنهان پیچیده ترین روش نورپردازی است اما می تواند به ایجاد طرح های نورپردازی نما کامل کمک کند. این می تواند به ایجاد ظاهری دراماتیک، ارتقاء ساختار ساختمان و افزایش ظاهر جمعی آن کمک کند.

طراحان می توانند رویکردهای مختلفی را برای این نوع نورپردازی انتخاب کنند. قرار دادن نورها در نقاط مناسب می تواند به ایجاد اشکال با سایه کمک کند و تمرکز بر روی عناصر معماری فردی را جلب کند.

کانتورینگ یکی دیگر از گزینه های موثر برای نور ساختمان های معماری است زیرا به ساختمان درخشندگی می بخشد و طرح های چشمگیرتری ایجاد می کند. اکثر کارشناسان معماری استفاده از نوار LED را برای این کار پیشنهاد می کنند.

نقاط دید اصلی را در نورپردازی نما تعیین کنید

ادراک و زوایا بر نتایج نور نما در شب تاثیر می گذارد. بینندگان طراحی نورپردازی نما را از یک زاویه خاص می بینند و نورها باید جذاب به نظر برسند. طراحان باید دیدگاه های مهم (یا مناطقی که مردم از آنجا وسایل را می بینند) ارزیابی کنند. شناسایی جنس نماها همچنین به تعیین بهترین زوایای نور برای نصب کمک می کند. زاویه پرتو نور ضروری است زیرا می تواند باعث تابش خیره کننده نور شود که ناراحت کننده است. برای مشاوره و خرید چراغ نمای ساختمان به راحتی میتوانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا